یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۴ ب.ظ

پیش بینی برداشت ۲۰ تن گوشت ماهی خاویاری درهرمزگان تا پایان سال

ایلنا: معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان از پیش بینی برداشت ۲۰ تن گوشت ماهی خاویاری درهرمزگان تا پایان سال خبر داد و گفت: این میزان سه تن بیشتر از تولید سال گذشته است.


معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان از پیش بینی برداشت ۲۰ تن گوشت ماهی خاویاری درهرمزگان تا پایان سال خبر داد و گفت: این میزان سه تن بیشتر از تولید سال گذشته است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مسعود بارانی افزود: اکنون ۱۵ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در استان فعال است و تا پایان سال نیز یک مزرعه دیگر به ظرفیت ۵۰ تن ماهی خاویاری با ۳۰ استخر به بهره برداری میرسد.

وی با بیان اینکه اکنون مزارع پرورش ماهی خاویاری در شهرستانهای رودان، میناب، حاجی آباد و بندرعباس واقع است عنوان کرد: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی استان، ماهیان خاویاری تاکنون در این استان رشد مناسب و قابل توجهی داشته اند.

خبر مهم   بخش کشاورزی در هرمزگان به صورت ویژه مورد توجه بوده است/آمادگی دولت برای تسهیل سرمایه‌گذاری صیادان بومی در بخش شیلات

بارانی با اشاره به اینکه پرورش ماهی خاویاری صنعتی جدید در استان هرمزگان است، اظهار کرد: ماهیان خاویاری که در استان پرورش داده میشود بیشتر از گونه فیل ماهی، اوزون برون و سیبری هستند.

وی ادامه داد: ماهیان خاویاری زمانی که به وزن بازاری حداقل سن بالای ۲ سال برسند میتوان از گوشت آن استفاده کرد و همچنین سن ماهیان در زمان تولید خاویار بسته به گونه ماهی معمولا از۵ تا ۱۰ سال متفاوت است.

پیش بینی برداشت ۲۰ تن گوشت ماهی خاویاری درهرمزگان تا پایان سال

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر مهم   مهم‌ترین سیاست دولت در دوران جنگ اقتصادی جلوگیری از کمبود کالا در کشور بود/ هر دولتی با هر گرایش و جهتی نیازمند تقویت بخش کشاورزی است

برچسب‌ها: ، ، ، ،نظرات

تبلیغات
بانک پاسارگاد