یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۶ ق.ظ

پیش بینی برداشت ۲۰ تن گوشت ماهی خاویاری در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود بارانی افزود: اکنون ۱۵ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در استان فعال است و تا پایان سال نیز یک مزرعه دیگر به ظرفیت ۵۰ تن ماهی خاویاری با ۳۰ استخر به بهره برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه اکنون مزارع پرورش ماهی خاویاری در شهرستان‌های رودان، میناب، حاجی آباد و بندرعباس […]


به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود بارانی افزود: اکنون ۱۵ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در استان فعال است و تا پایان سال نیز یک مزرعه دیگر به ظرفیت ۵۰ تن ماهی خاویاری با ۳۰ استخر به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه اکنون مزارع پرورش ماهی خاویاری در شهرستان‌های رودان، میناب، حاجی آباد و بندرعباس واقع است عنوان کرد: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی استان، ماهیان خاویاری تاکنون در این استان رشد مناسب و قابل توجهی داشته اند.

بارانی با اشاره به اینکه پرورش ماهی خاویاری صنعتی جدید در استان هرمزگان است، گفت: ماهیان خاویاری که در استان پرورش داده می‌شود بیشتر از گونه فیل ماهی، اوزون برون و سیبری هستند.

خبر مهم   تخلیه صید لنج های آبهای دور در سیریک

وی افزود: ماهیان خاویاری زمانی که به وزن بازاری حداقل سن بالای ۲ سال برسند می‌توان از گوشت آن استفاده کرد و همچنین سن ماهیان در زمان تولید خاویار بسته به گونه ماهی معمولاً از ۵ تا ۱۰ سال متفاوت است.

پیش بینی برداشت ۲۰ تن گوشت ماهی خاویاری در هرمزگان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ،نظرات

تبلیغات
بانک پاسارگاد