یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۷ ق.ظ

مراحل پایانی تحویل گیری ۲۳ موج شکن مردمی در حال انجام است

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرسول دریایی با اشاره به ظرفیت های ویژه صید و صیادی در استان هرمزگان گفت: این استان را با بهره مندی از چهار هزار و ۵۳۰ فروند شناور صیادی، بالغ بر ۳۲ هزار نفر صیاد ،۲۸۵ هزار تن صید سالیانه و ۲۲ بندر صیادی می توان به عنوان قطب صید و […]


به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرسول دریایی با اشاره به ظرفیت های ویژه صید و صیادی در استان هرمزگان گفت: این استان را با بهره مندی از چهار هزار و ۵۳۰ فروند شناور صیادی، بالغ بر ۳۲ هزار نفر صیاد ،۲۸۵ هزار تن صید سالیانه و ۲۲ بندر صیادی می توان به عنوان قطب صید و صیادی کشور معرفی کرد.

وی افزود: در جنوب کشور از مجموع ۴۹ فقره موج شکن مردمی وجود دارد که ۲۳ موج شکن به استان هرمزگان اختصاص یافته است.

دریایی عنوان کرد: با همکاری سازمان شیلات ایران، اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و تلاش شیلات هرمزکان واگذاری این موج شکن ها به شیلات استان در مراحل پایانی قرار داد.

خبر مهم   تولید ۱۵ هزار تن ماهیان گرمابی و سردآبی در مزارع پرورش ماهی آذربایجان‌غربی

مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: از این میزان موج شکن واگذار شده به استان هرمزگان، ۱۱ موج شکن در غرب استان، هشت موج شکن در شرق استان و چهار موج شکن در جزیره قشم است.

وی با بیان اینکه این موج شکن ها نقش مهمی در تسهیل خدمات رسانی به جامعه صیادی و آبزی پروی دارند گفت: خوشبختانه این موج شکن ها میتوانند نقش مهمی در ارائه خدمات و پشتیبانی به مزارع پرورش ماهی در قفس که از اولویت های مهم این اداره کل و بخش آبزی پروری است داشته باشند.

دریایی تصریح کرد: استان هرمزگان با ظرفیت افزون بر ۱۱۳ هزار تن تولید ماهی در قفس بزرگ‌ترین و مهم‌ترین استان شیلاتی کشور است که بی شک این موج شکن های مردمی نقش مهمی در پشتیبانی و خدمات دهی به مزارع پرورش ماهی در قفس استان دارد.

خبر مهم   فصل صید میگو در آبهای هرمزگان آغاز شد

گفتنی است درسالهای اخیر با پیگیری شیلات ایران و استان و تلاش سرمایه گذاران استان هرمزگان به عنوان بزرگترین استان جنوبی کشور در زمینه صید و صیادی و پرورش آبزیان مطرح شده است.

مراحل پایانی تحویل گیری ۲۳ موج شکن مردمی در حال انجام است

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ،نظرات

تبلیغات
بانک پاسارگاد