سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۱ ق.ظ

خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال وبختیاری افتتاح شد

خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه و در آستانه هفته دولت توسط محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در قطب صنعتی شهرکرد افتتاح شد.


شعارسال: خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه و در آستانه هفته دولت توسط محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در قطب صنعتی شهرکرد افتتاح شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ورود به هفته دولت گفت : همزمان با هفته دولت ، بهره‌برداری از ۲۶۹ طرح در این استان آغاز خواهد شد.

اقبال عباسی در آیین بهره برداری از طرح تولید خوراک میگو در شهرکرد افزود : برای بهره‌برداری از این تعداد طرح ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیر داخلی واحد تولیدی خوراک آبزیان فرادانه شهرکرد نیز گفت: با راه اندازی این خط تولید با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی کشور از واردات خوراک میگو بی نیاز شد.

امین مالکی تاکید کرد: خط توسعه تولید خوراک میگو چهارمحال و بختیاری با ظرفیت روزانه ۱۵۰ تن سالانه بیش از ۶۰ درصد نیاز مصرفی کشور را تامین می کند.

وی افزود: با بهره برداری از این خط ۷۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.

به گزارش ایرنا، در بزرگترین واحد تولید خوراک و آبزیان خاورمیانه انواع خوراک ماهیان سرداری، گرمابی، زینتی، دریایی و میگو تولید می شود.

برای راه اندازی بزرگترین واحد تولید خوراک و آبزیان خاورمیانه در چهارمحال و بختیاری ۳ هزار میلیارد ریال هزینه و زمینه اشتغال مستقیم ۲ هزار و ۵۰۰ نفر فراهم شده است.

در این واحد سالانه ۱۵۰ هزار تن انواع خوراک آبزیان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

بزرگترین واحد تولید خوراک و آبزیان خاورمیانه ظرفیت افزایش تولید تا ۲۵۰ هزار تن در سال را دارد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای شرکت در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری به این استان سفر کرده است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا ،تاریخ انتشار: ۹۸،کدخبر: www.irna.ir،۸۳۴۴۶۹۲۸

خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال وبختیاری افتتاح شد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم   سال آینده به مزارع میگو بدون بیمه اجازه فعالیت داده نمی‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)
نظرات

تبلیغات
بانک پاسارگاد