ایسنا/بوشهر معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: در استان بوشهر با ایجاد کریدور گردشگری از شمال تا جنوب استان امکانات مختلف و زمینه های حضور گردشگر فراهم شده است.

" />
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۱ ق.ظ

ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر

ایسنا/بوشهر معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: در استان بوشهر با ایجاد کریدور گردشگری از شمال تا جنوب استان امکانات مختلف و زمینه های حضور گردشگر فراهم شده است.


Default Icon

مهرداد ستوده در حاشیه بازدید از اسکله کنگان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه گردشگری بندر کنگان همزمان با هفته دولت عنوان کرد: با اجرای این طرح ضمن افزایش ظرفیت این بندر، زمینه ارتقاء ایمنی آن نیز فراهم خواهد شد و در زمان بروز حادثه و خطرات احتمالی، امکان کنترل خسارات را در بر خواهد داشت.

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه توسعه گردشگری و تقویت زیرساخت های این حوزه است. این پروژه ما را به سمتی می برد که از روستای حصار دیلم، گناوه، بندر ریگ، گناوه، دشتی، دیّر، تنگستان، عسلویه تمامی امکانات رفاهی و ظرفیت های گردشگری از جمله ساحل، هتل، فرودگاه، کشتی، راه آهن، ارتباط با کشورهای حوزه خلیج فارس، راه، اینترنت، بومگردی و… وجود دارد و البته کاربرد این پروژه بیشتر از گردشگری است.

این مسئول با اشاره به اینکه ۱۷۰ میلیارد تومان به پروژه توسعه بندر کنگان اختصاص یافته است، ادامه داد: پیش بینی می‌شود قبل از اتمام دولت فعلی این پروژه به بهره برداری برسد.

معاون عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به اجرای پروژه گردشگری بوشهر توریسم۲۰۲۲ گفت: هدف ما در پروژه گردشگری ۲۰۲۲ این بوده که بتوانیم میزبان گردشگران و تماشاچیان جام جهانی باشیم که طرح توسعه بندر کنگان یک اقدام مهم در این راستا بوده، همچنین در کلیه روستاهای مسیر گردشگری با افزایش پهنای باند، امکان استفاده از اینترنت پرسرعت فراهم شده است.

خبر مهم   تلف شدن ۶۳۰ قطعه ماهی سیم در رودسر

ستوده تاکید کرد: استان بوشهر به عنوان معبر و یا مقصد گردشگری، شرایط بسیار خوب و منحصر به فردی دارد. اجرای چنین طرح هایی، شرایط ایستایی و ماندن مسافران در شهر کنگان را افزایش می دهد.

وی اظهار کرد: خیلی از پروژه ها را دیگران شروع کرده اند و ما افتتاح می کنیم و بسیاری از پروژه ها را نیز ما آغاز کرده و دیگران آنها را به بهره برداری خواهند رساند. خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم در استان بوشهر اقدامات بسیار خوب و قابل دفاعی در حوزه های مختلف انجام شده است.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه در بحث خانه های بهداشت استان بوشهر بهترین عملکرد را داشته است، عنوان کرد: با توجه به اهمیت تامین آب پایدار، تا پایان دولت جاری شیرین سازی روزانه ۱۵۰ هزار متر مکعب آب محقق خواهد شد.

خبر مهم   مسئله ته‌لنجی به صورت اصولی در جنوب کشور حل می‌شود

مهرداد ستوده بیان کرد: در حوزه گردشگری، استان بوشهر در سال ۹۷ رتبه سوم و در سال ۹۸ رتبه دوم را کسب کرده است. تعداد بومگردی های ثبت شده قبل از دولت روحانی یک عدد بوده و الان به بیش از ۵۰ بومگردی رسیده که البته الان به دلیل شیوع ویروس کرونا بحث گردشگری تا حدودی تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: تعریف کریدور ساحلی گردشگری از روستای حصار دیلم آغاز شده و تا بوشهر، تنگستان، دشتی، دلوار، کنگان، و عسلویه ادامه دارد که در این مسیر و کریدور امکاناتی چون فرودگاه، هتل، صیادی، بومگردی، زندگی شهری، عشایری، روستایی و… وجود دارد و زمینه های رفاه گردشگر فراهم شده است.

معاون استاندار بوشهر ادامه داد: تمام پروژه های مربوط به گردشگری در این کریدور تعریف شده که آثار مثبت و نتایج بسیار خوبی دارد. هر چند بخشی از پروژه های گردشگری و هتلینگ مربوط به بخش خصوصی بوده اما همین نیز با حمایت دولت محقق شده است.

خبر مهم   اعلام جزییات تامین نیاز بنزینی قایق‌های صیادی؛ بزودی

ستوده اظهار کرد: در این میان یک خلا وجود دارد که باید از طریق ارتباط نزدیک رسانه ها با مدیران صورت پذیرد. مدیران باید حتما مشاور رسانه ای داشته باشند زیرا خدمات دولت و اقدامات آن به گوش مردم و جامعه نمی رسد لذا هر دستگاه اجرایی بایست با همکاری و تایید خانه مطبوعات یک مشاور رسانه ای در کنار خود داشته باشد که این باعث ایجاد یک پل ارتباطی موثر با جامعه، رسانه و مردم می شود.

این مسئول تاکید کرد: هر پروژه بایستی پیوست رسانه ای داشته باشد و از اعتبار و شرح برنامه های پروژه بخشی نیز به رسانه تخصیص داده شود و حتما این موضوع لحاظ شود تا اطلاع رسانی پروژه به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد.

انتهای پیام

ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،نظرات

تبلیغات
بانک پاسارگاد