سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۳ ق.ظ

توقف ١۶ فروند شناور متخلف صید فانوس ماهیان

نبی الله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر ١۶ شناور متخلف صید فانوس ماهیان در آب‌های جنوب کشور متوقف و طبق ضوابط در ثبت پرچم آن‌ها بازنگری و مجوز آن‌ها لغو شده است.


شعار سال:رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر ١۶ شناور متخلف صید فانوس ماهیان در آب‌های جنوب کشور متوقف و طبق ضوابط در ثبت پرچم آن‌ها بازنگری و مجوز آن‌ها لغو شده است.

نبی الله خون میرزایی در نشست خبری امروز که به مناسبت هفته دولت برگزار شد با تاکید بر اینکه شناورهای متخلف متوقف شده در اجاره شرکت‌های ایرانی بوده‌اند، اظهار کرد: شرط فعالیت شناورهای خارجی در آب‌های ایران اجاره به شرط تملیک یا ملکی بودن آن‌ها برای شرکت‌های ایرانی بوده است.

وی ادامه داد: سازمان شیلات پس از آنکه شناورها توسط سازمان بنادر ثبت پرچم می‌شوند و اجازه استفاده از پرچم ما را پیدا می‌کنند مجوز صید را برای آن‌ها صادر می‌کند.

خبر مهم   تمدید مجوز صید ماهیان استخوانی در استان گلستان تا اول اردیبهشت

خون میرزایی با بیان اینکه هم اکنون ٩٠ شناور در آب‌های جنوب در حال صید فانوس ماهیان هستند، افزود: از این تعداد شناور ۶۵ درصد آن‌ها ١٠٠ درصد و ٢٠ درصد آن‌ها ۵٠ درصد در تملک شرکت‌های ایرانی هستند.

وی اضافه کرد: عمده صید این شناورها برای تولید پودر ماهی استفاده می‌شود اما در بین فانوس ماهیان صید شده، دیگر ماهیان نیز وجود دارند که معمولا صادر می‌شود.

رئیس سازمان شیلات اظهار داشت: میزان ارزآوری از صادرات سایر ماهیان صید شده همراه با فانوس ماهیان را ٣٠ میلیون دلار و ارزآوری حاصل از صادرات بخشی از پودر ماهی را ١٠.۵ میلیون دلار عنوان کرد.

خبر مهم   هشت تخلف در صید گونه های نایاب دریای عمان به دادگاه اعلام شد

وی یادآور شد: پودر ماهی یکی از خوراک‌های مورد استفاده در پرورش دام و طیور است که ما برای تامین نیاز خود مجبور به واردات آن هستیم.

رئیس سازمان شیلات ایران میزان ذخایر فانوس ماهیان در آب‌های جنوب کشور را ٩٠٠ هزار تن عنوان کرد و گفت: برنامه ما برداشت سالانه ٢٠٠ هزار تن فانوس ماهی است در حالی که سال گذشته فقط ٢٢ هزار تن برداشت شد.

خون میرزایی تاکید کرد: عمر فانوس ماهیان یکسال است و در صورت عدم صید آن‌ها فرصت بهره‌برداری از دست خواهد رفت.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی،تاریخ انتشار:۳شهریور۱۳۹۸،کدخبر:۴۱۱۳۳،agrofoodnews.com

توقف ١۶ فروند شناور متخلف صید فانوس ماهیان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم   سهم 10 درصدی آبزیان از صادرات بخش کشاورزی
0/5 (0 نقد و بررسی)
نظرات

تبلیغات
بانک پاسارگاد