سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰

پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۵ ق.ظ

انجام بیش از ۲۴ عملیات جست و جو و نجات دریایی و شرایط اضطرار در هرمزگان /نجات جان ۷ سرنشین شناور مغروقه خارج از آب‌های حاکمیتی

ایلنا: مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت، ۲۴ مورد عملیات جستجو و نجات و شرایط اضطرار و همچنین ۱۲ مورد خدمات پزشکی در آب های سرزمینی و فراسرزمینی به انجام رسیده است .


مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت، ۲۴ مورد عملیات جستجو و نجات و شرایط اضطرار و همچنین ۱۲ مورد خدمات پزشکی در آب های سرزمینی و فراسرزمینی به انجام رسیده است .

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی رضا محمدی کرجی ران اظهار کرد: طی دو ماه گذشته سال جاری ۲۴ مورد عملیات جست و جو و نجات و شرایط اضطرار توسط تیم های اعزامی با مدیریت مرکز ملی جست و جو و نجات دریایی هرمزگان به انجام رسیده که ۲۳ مورد آن در آبهای سرزمینی و یک مورد دیگر مربوط به نجات ۷ نفر از خدمه مغروقه مبین بود که با هماهنگی گارد ساحلی کشور عمان، دریابانی و ندسا خارج از آبهای حاکمیتی انجام شد.

خبر مهم   صید ۵۰۲ هزار تن آبزی در آب‌های شمال و جنوب کشور

وی افزود: عملیاتهای یاد شده برای خدمات رسانی به ۱۶۳ نفر از دریانوردان که در شرایط اضطرار قرار گرفته بودند ارائه شد.

محمدی کرجی ران ارائه خدمات پزشکی به شناورهای عبوری را از دیگر مسئولیت های مرکز MRCCعنوان کرد و گفت: هم راستا با عملیات جستجو و نجات دریایی طی مدت یاد شده ۱۲ مورد خدمات پزشکی نیز به دریانوردان متردد در پهنه آبی این استان ارائه شده است.

به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ۸ فروند شناور ناجی و ۳۶ ایستگاه همیار ناجی(دریانوردان بومی صیادی و تجاری منطقه) با مشارکت ستاد بحران استانداری، ارگانهای دریایی ندسا، نداجا، شیلات، فلات قاره و دریابانی عهده دار مسئولیت خطیر جستجو و نجات دریایی در آبهای استان هرمزگان برابر طرح استانی و ملی جستجو و نجات دریایی است.

خبر مهم   لایروبی بندر صیادی کلاهی نیاز اساسی صیادان منطقه

انجام بیش از ۲۴ عملیات جست و جو و نجات دریایی و شرایط اضطرار در هرمزگان /نجات جان ۷ سرنشین شناور مغروقه خارج از آب‌های حاکمیتی

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ، ، ،نظرات

تبلیغات
بانک پاسارگاد