تاریخ خبر: // کد خبر: 32522 // //


گام اول برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در پنج استان


​سه پروژه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی از جمله «سامانه مجامع الکترونیک» و «سامانه پرداخت سود سهام» هفته گذشته با حضور رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد و  مجامع غیر حضوری پنج شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت امروز برگزار می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از [...]
گام اول برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در پنج استان

​سه پروژه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی از جمله «سامانه مجامع الکترونیک» و «سامانه پرداخت سود سهام» هفته گذشته با حضور رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد و  مجامع غیر حضوری پنج شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت امروز برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در این زمینه گفت: اقدامات لازم برای برگزاری مجامع الکترونیک شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان، قم و کردستان در حال انجام است تا مجامع الکترونیک این شرکت‌ها برگزار شود.
حسین فهیمی توضیح داد: در پی مرحله دوم طرح آزادسازی سهام عدالت که آزادسازی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در تمام استان‌های کشور با حدود ۳۰ میلیون سهامدار سهام عدالت را هدف گرفته و  از ۱۸ تیر ۹۹ آغاز شد، عملیات ثبت و سپرده‌گذاری سهامداران سهام عدالت که با ماندن در روش غیرمستقیم، سهامدار یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هستند انجام شده و دارایی آنها تخصیص یافته است. به این ترتیب، نمادهای معاملاتی این شرکت‌ها  به تدریج و بر اساس شرایط بازار با حفظ حقوق و منافع سهامداران در بورس تهران گشایش یافته و امکان معامله آنها نیز فراهم می‌شود.
وی افزود: شرکت سپرده‌گذاری پس از اجرای طرح های موفق ملی به ویژه طرح جامع شناسایی الکترونیکی مشتریان که برای اولین بار در این گستره در سطح کشور انجام شد، طرح آزاد‌سازی سهام عدالت به روش غیرمستقیم که بزرگترین طرح اجرا شده در بازار سرمایه کشور بوده و همچنین توزیع مکانیزه و یکپارچه سود اوراق بهادار به ویژه سود شرکت‌های بورسی بین ذی‌نفعان، در حال حاضر در مرحله دوم آزاد‌سازی سهام عدالت در سطح شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی خدمت جدید خود را تحت عنوان «برگزاری الکترونیکی مجامع عمومی شرکت‌ها» ارائه کرده است.
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت اظهار کرد: این خدمت جدید که مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور و براساس آخرین استانداردها و فن‌آوری‌های مورد استفاده در دنیا طراحی و نهایی شده، برای اولین بار در کشور به این دسته از سهامداران ارائه و سپس در اختیار تمامی شرکت‌ها و سهامداران کشور قرار داده خواهد شد.
فهیمی گفت: این سامانه که تماماً توسط پیمانکاران و متخصصان داخلی و با همکاری کارشناسان و مهندسان این شرکت طراحی و توسعه یافته است، با حمایت، همکاری، راهنمایی و پشتیبانی مدیران ارشد و کارشناسان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ویژه اداره کل ثبت شرکت‌های ایران به زودی برای برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه‌گذاری استانی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
سخنگوی ستاد آزاد‌سازی سهام عدالت افزود: بر این اساس، تمامی مراحل قانونی قبل از برگزاری مجمع، حین برگزاری و پس از آن به صورت مکانیزه برگزار شده و سهامداران امکان خواهند یافت علاوه بر حضور الکترونیکی در مجامع، رأی‌دهی، تبادل نظر، اعمال نظر، ارائه پیشنهاد، رد یا قبول پیشنهادها، نسبت به دستورهای جلسه نیز اظهار نظر کرده و مدیران (اعضای هیئت‌مدیره) شرکت‌های یاد شده را انتخاب کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از این طرح ملی شاهد تحقق یکی دیگر از اهداف کلان کشور در حوزه دولت الکترونیک باشیم.
سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت تاکید کرد: بهره‌مندی از خدمات سهامداری در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) است و مشمولانی که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده اند، باید هر چه سریعتر ثبت نام و احراز هویت خود را در این سامانه انجام دهند.
فهیمی، درخواست عضویت در هیات مدیره، بهره مندی از مزایای سهامداری، مشارکت در افزایش سرمایه، امکان فروش سهام تخصیص یافته و امکان وثیقه برای دریافت وام را از مهم‌ترین ویژگی‌های ثبت نام در سامانه سجام برای سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اعلام کرد.

گام اول برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در پنج استان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید   نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران منتشر شد

آخرین اخبار

پربازدید