تاریخ خبر: // کد خبر: 32386 // //


نقش ویژه بانک پارسیان در طرح انتقال آب/ تضمین ۳۸ میلیون یورویی تسهیلات و پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال


مدیر عامل پروژه تامین و انتقال آب خلیج فارس از نقش شبکه‌ی بانکی به ویژه بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه تقدیر [...]
نقش ویژه بانک پارسیان در طرح انتقال آب/ تضمین ۳۸ میلیون یورویی تسهیلات و پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال
در مراسم بهره‌برداری از مرحله‌ی نخست طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به مناطق کویری که روز پنجشنبه پانزدهم آبان‌ماه و در حضور رییس جمهور و وزرای نیرو و صمت و نیز مدیرعامل پروژه تامین و انتقال آب خلیج فارس و به صورت مجازی برگزار شد ، یاری مدیر عامل این پروژه از نقش شبکه‌ی بانکی به ویژه بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه تقدیر کرد.
مدیرعامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج‌فارس در مراسم بهره برداری از این طرح درباره تامین مالی پروژه گفت: این طرح بزرگ ملی با حمایت دولت و مشارکت بانک‌ها و آورده نقدی سهامداران به شرح زیر تامین منابع شده است: از طریق منابع ارزی صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن و کنسرسیوم بانکی با مسئولیت بانک تجارت و منابع ارزی بانک ایران و اروپا با عاملیت بانک پارسیان تاکنون ۳۰۰ میلیون یورو در این بخش هزینه شده است. تسهیلات ریالی دریافتی از کنسرسیوم ۹ بانک دولتی ۱۲۰۰ میلیارد تومان و تسهیلات ریالی بانک سپه، به‌عنوان سهامدار طرح از طریق شرکت‌های معدنی با مشارکت کنسرسیوم بانکی ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است. جمع آورده سهامداران تاکنون ۶ هزار میلیارد تومان بوده و جمع هزینه‌ها در قطعه‌ای که امروز به افتتاح می‌رسد نیز ۱۶۳ هزار میلیارد تومان است.
این مقام مسئول در پایان گفت: این طرح عظیم انتقال آب با مشارکت گسترده مهندسان، مشاوران و پیمانکاران داخلی و ۱۹۴ شرکت سازنده داخلی از ۱۵ استان کشور، پس از تلاش چندساله به بار نشست و میانگین اشتغال مستقیم و غیرمستقیم این پروژه ۱۶ هزار نفر است و در زمان بهره‌برداری قطعه‌ای که افتتاح خواهد شد، ۱۲ هزار نفر مشغول کار خواهند شد.
گفتنی است پارسیان با حمایت از تامین مالی و سندیکایی پروژه از طریق کانون و شورای مشترک بانک‌ها، تضمین تسهیلات بخشی از تامین مالی پروژه به مقدار ۳۸ میلیون یورو و اعطای تسهیلات موردی تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال در حمایت از این پروژه بزرگ را عهده دار شده و در عملیاتی شدن آن نقش موثری ایفا نمود.
بانک پارسیان با توجه بر اینکه تامین آب، همیشه یکی از موضوعات و چالش‌های اساسی کشور بوده و خواهد بود، تلاش کرده به موازات افزایش و تشدید خشکسالی‌ها و تغییرات اقلیمی؛ در طرح‌های تامین آب در سه بخش «آشامیدنی، کشاورزی و صنعت»، حضور فعالی داشته باشد.

نقش ویژه بانک پارسیان در طرح انتقال آب/ تضمین ۳۸ میلیون یورویی تسهیلات و پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید   تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی گروه پارسیان

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.