تاریخ خبر: // کد خبر: 32089 // //


شرایط بازار سرمایه ایران نشان دهنده تعمیق و روند رو به رشد این بازار در كشور است


​وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: شرایط بازار سرمایه ایران، با توجه به مواردی چون افزایش تعداد فعالان بازار، افزایش ارزش معاملات در روز، گسترش و تعدد ابزار های معرفی شده، نشان دهنده تعمیق و روند رو به رشد این بازار در کشور است.  به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از شبکه [...]
شرایط بازار سرمایه ایران نشان دهنده تعمیق و روند رو به رشد این بازار در كشور است
​وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: شرایط بازار سرمایه ایران، با توجه به مواردی چون افزایش تعداد فعالان بازار، افزایش ارزش معاملات در روز، گسترش و تعدد ابزار های معرفی شده، نشان دهنده تعمیق و روند رو به رشد این بازار در کشور است.
 به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، فرهاد دژپسند با تاکید بر این مطلب افزود: سعی می‌کنیم با تداوم اجرای برنامه‌های توسعه بازار سرمایه، این بازار را رونق ببخشیم. در ارتباط با جبران کسری تحقق برخی منابع درآمدی دولت نمی‌خواستیم از روش‌هایی استفاده کنیم که فشار مالیاتی را زیاد کند یا پایه پولی را افزایش دهد به همین دلیل بعد از اعمال صرفه‌جویی در هزینه‌ها و مدیریت مصارف، به سراغ عرضه دارایی‌های دولت و فروش اوراق و اسناد خزانه رفته و چندین هدف را توامان محقق کردیم.
وی اظهار کرد: همچنان که پیشتر هم بارها گفته شده، تامین مالی، هدف ثانویه واگذاری دارایی‌های دولت بوده و هدف اصلی برای دولت، گسترش حضور مردم در اقتصاد، باز کردن میدان برای حضور بخش خصوصی، شفاف‌سازی واگذاری شرکت‌های دولتی و توسعه و تعمیق بازار سرمایه است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه، وضعیت بازار سرمایه را نباید تنها با رشد یا کاهش شاخص بورس مورد سنجش قرار داد، تاکید کرد: بازار بورس و اوراق بهادار ایران را با توجه به میزان گسترش و عمق آن، در حال نزدیک شدن به معیارهای یک بورس مدرن است و شورای عالی بورس در جلسه ٢٠ شهریور ماه خود مصوب کرد که تمام بنگاه‌های حاضر در بورس، یا باید خودشان بازارگردانی کنند یا بازارگردان حرفه‌ای داشته باشند.
وی گفت: خوشبختانه بانک‌ها، شرکت‌های تابعه سازمان تامین اجتماعی، شرکت‌های تابعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر نهادهای بزرگ اقتصادی کشور به مرور این مصوبه را به اجرا گذاشته‌اند و امیدوارم در آینده نزدیک ثمرات آن را هم ببینیم.
وزیر اقتصاد تامین «کسری برخی منابع درآمدی دولت» را با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه و عرضه حدود ٩٠ هزار میلیارد تومان اوراق و اسناد خزانه و ٣٣ هزار میلیارد تومان عرضه سهام دولت در شرکت‌های دولتی و فروش اموال راکد دولتی عنوان کرد.

شرایط بازار سرمایه ایران نشان دهنده تعمیق و روند رو به رشد این بازار در كشور است

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید   مشتریان بانک صادرات ایران جهت دریافت رمز پویا تا اول دی ماه فرصت دارند

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.