تاریخ خبر: // کد خبر: 31556 // //


دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان


دکتر علی سعیدی، عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان، عضو شورای فقهی بانک مرکز، پیامی را منتشر کرد. [...]
دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت  حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان
دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت  حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

۲۱ مرداد ۱۳۹۹

آخرین یادداشتهایم را که در آخرین جلسه در محضر استاد موسویان بودم مرور می کردم: اعطای تسهیلات مشارکتی برای خریدران سلف محصولات بورس کالا. ناگاه خاطرات ۱۵ سال اخیر با ایشان از خاطرم گذشت و برای هر تصویر آهی از درون. افتخار داشتم از اولین جلسات کمیته فقهی سازمان بورس در محضر ایشان و سایر اساتید تلمذ می کردم.
البته جدای از آن در کلاس های ایشان زانوی شاگردی می زدم و از بیان لطیفشان می آموختم. برای بررسی قرارداد آتی، ۹ جلسه سنگین و برای من پر از التهاب گذشت که چه بر سر این قرارداد خواهد آمد.
وجه تضمین و توجیه شرعی آن از دست اندازهای مهم بود که با کمک استاد از آن عبور کردیم. اوراق اجاره و کمک ایشان برای تصویب در کمیسیون فرعی شورای عالی بورس که اگر نبود، امروز چنین ابزار پرکاربردی نبود.
بعد از آن اوراق مرابحه و جلسات تنگاتنگ، اوراق استصناع و سلف و ابهامات فراوان آن که با ابتکار ایشان رفع می شد. قرارداد اختیار معامله و اسناد خزانه اسلامی، نگارش سطر به سطر صورتجلسات کمیته فقهی با آن ادبیات منحصر بفرد حاصل زحمات ایشان بود که امروز ثمره آن را در بازار سرمایه شاهدیم.
چه حملات سنگینی بر ابزارهای مالی و مشتقات وارد شد که اگر نبود دفاع ایشان، کنار گذاردن آن ابزار تنها چاره بود. آری، می توان گفت سهم ایشان از پیشرفت ابزارهای مالی در بازار سرمایه بیش از دیگران است.

خبر جدید   فراخوان ایده‌پردازی «رویش ارغوان» منتشر شد؛ بانک آینده به بهترین ایده‌ها و نوآوری‌ها، جایزه می‌دهد 19 خرداد 1397 بانک آینده، با برگزاری جشنواره ایده‌پردازی «رویش ارغوان» و با هدف پاسخ‌گویی به نیازهای اقشار مختلف جامعه، به برترین و جذاب‌ترین ایده‌ها و طرح‌ها در حوزه بانکی، جوایز ارزنده‌ای را اهدا می‌کند.دبیرخانه برگزاری جشنواره ایده‌پردازی «رویش ارغوان»، با انتشار دومین فراخوان از علاقه‌مندان به نوآوری در حوزه بانکی، دعوت می‌کند؛ با شناسایی نیازهای آشکار و پنهان گروه‌های مختلف جامعه مانند: پزشکان، مهندسان، وکلا، تجار، خانم‌های خانه‌دار، دانشجویان و بازنشستگان، ایده‌ها و طرح‌های جذاب خود را در جهت پاسخ‌گویی به این نیازها، به‌صورت مکتوب ارسال کنند.دبیرخانه جشنواره، هم‌چنین مؤسسات و شرکت‌های گردشگری، تولیدکنندگان، هنرمندان، کشاورزان، واحدهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) و کسب‌وکارهای اینترنتی، کسبه و بازاریان و سایر فعالان اقتصادی را نیز جزء گروه‌های مورد هدف این طرح، قرار داده است. بر همین اساس، چنان‌چه، پیشنهاد دهندگان، بتوانند؛ ایده‌های خلاق و طرح‌های نوآورانه‌ای برای تعامل مؤثر بانک آینده با فعالان مذکور را ارائه‌ نمایند؛ جوایز ارزنده‌ای به آنها، اختصاص خواهد یافت. جوایز نقدی بانک آینده به برگزیدگان و ایده‌های برتردر این فراخوان آمده است: بانک آینده به ایده‌ها و طرح‌های برتر اول تا سوم که با نظر هیأت داوران جشنواره، حائز شرایط و مؤثر، معرفی شوند؛ جوایز نفیسی به شرح بعدی اعطا خواهد کرد. ایده نخست؛ مبلغ 300 (سیصد) میلیون ریال، ایده دوم؛ 150(یک‌صد و پنجاه) میلیون ریال و ایده‌ای که مقام سوم را در جشنواره «رویش ارغوان» کسب کند؛ مبلغ 100(یک‌صد) میلیون ریال.10 تیرماه سال 1397، آخرین مهلت ارسال ایده‌هامهلت ارسال ایده‌ها و طرح‌ها تا پایان ساعت 24 روز یک‌شنبه، دهم تیرماه سال 1397، تعیین شده است. از شرکت‌کنندگان تقاضا می‌شود؛ طرح‌های خود را به‌صورت مکتوب و صِرفاً از طریق تارگاه رسمی بانک آینده (فهرست ارسال ایده/ پیشنهاد)، به‌نشانی www.suggestions.ba24.ir ارسال کنند.ضمناً علاقه‌مندان، می‌توانند؛ در صورت داشتن هرگونه سؤال و ابهام و برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره تلفنهای (89347230 و 89347234-021)، تماس حاصل فرمایند. 

دیروز در دلهای اهالی بازار مالی عزای عمومی بود، هرچند کسی اعلام نکرد، ولی جبران نبود ایشان آسان نیست. هنوز برنامه های زیادی برای اجرا، کمک ایشان را می خواست. با دوستان بانکی و بازار سرمایه که صحبت کردم، دیدم همه نظر مرا دارند و هر کس از خلق خوش ایشان، فهم عمیق ایشان از مسائل فقهی و مسائل جاری بازار مالی و تلاش خستگی ناپذیرشان در حضور در محافل مختلف سخن می گفتند. هر گاه مشکلی در راه بکارگیری ابزار مالی یا قرارداد بانکی یا ابهامی ایجاد می شد، ارجاع به ایشان بود و عجیب که همه با آغوش باز ایشان مواجه می شد.

خبر جدید   آینده / در راستای تسهیل در مبادلات تجاری داخلی، افتتاح انواع اعتبارات اسنادی داخلی – ریالی در شعب منتخب ارزی، انجام می‌پذیرد 6 خرداد 1396 خرداد ۱۳۹۶در راستای تسهیل در مبادلات تجاری داخلی، افتتاح انواع اعتبارات اسنادی داخلی – ریالی در شعب منتخب ارزی، انجام می­‌پذیرد.لیست شعب منتخب ارزی:   ردیف  نام شعبه  کد شعبه  ردیف   نام شعبه  کد شعبه  1  آپادانا  ۰۲۱۳  13  محمودیه  ۰۲۰۹  2  شهید بهشتی- کاوسی فر  ۰۲۵۱  14  دکتر فاطمی  ۰۲۰۶  3  مطهری- تقاطع میرزای شیرازی  ۰۲۳۹  15  سعادت آباد  ۰۲۲۹  4  دوراهی قلهک  ۰۲۱۱  16  دوراهی یوسف آباد  ۰۲۵۵  5  فرمانیه  ۰۲۰۷  17  ملاصدرا- خیابان شیراز  ۰۲۲۵  6  پاسداران – بهستان یکم  ۰۲۱۲  18  مقدس اردبیلی  ۰۲۰۴  7  نیاوران- چهارراه مژده  ۰۲۴۶  19  آیت اله کاشانی- تقاطع اباذر  ۰۲۲۲  8  جام جم  ۰۲۰۸  20  کارگر- تقاطع جمهوری  ۰۲۸۵  9  تجریش – کاشانچی  ۰۲۳۶  21  چهارراه ولیعصر(عج)  ۰۲۷۲  10  خیابان گاندی  ۰۲۶۵  22  کوی نصر  ۰۲۱۸  11  امانیه  ۰۲۱۷  23  بازار مبل۳- آیت اله سعیدی  ۰۲۱۶  12  میرداماد  ۰۲۲۸  24  مستقل مرکزی  ۰۲۰۱  

سفرهای مداوم ایشان بین قم و تهران و گاه مشهد و تلاش خستگی ناپذیرشان برای تحقق اهداف عالیه و بدور از هیچ چشمداشت مادی، که من شاهد آن بودم، را در ذهن مرور می کردم و خاطراتی که حالا که در کنار هم گذارده می شود، از ایشان در ذهن، اندیشمندی مصلح و معلمی مجاهد تصویر می کند.

خبر جدید   آینده / ساعت کاری بانک آینده به روال عادی بازگشت 30 مرداد 1397 با توجه به تغییرات آب و هوا، تغییرات ساعات کار که از نیمه دوم تیرماه در راستای صرفه‌جویی و مدیریت بهینه مصرف برق، اعمال شده بود، کان لم یکن تلقی شده و ساعات کار همکاران شعب و ادارات مرکزی مطابق با روال سابق، به شرح زیر ابلاغ می‌گردد:  محل شعبه شنبه تا چهارشنبه پنج‌شنبه ارائه خدمت ارائه خدمت تهران-کرج- اصفهان-شيراز- مشهد- تبريز-ارومیه-کاشان- بویین‌زهرا 16:30-07:30 13:15-07:15 سایر شهرستان‌ها 14:00-07:30 باجه عصر: 18:45-17:15 کیش 15:30-07:30 12:30-07:15 * شعب استان‌های خوزستان و بوشهر، مشمول ساعات پیش‌گفته نخواهند بود و برابر ابلاغ استانداری‌های ذیربط، اقدام خواهند نمود. 

در فعالیت های پژوهشی از جمله در هیأت تحریریه مجله مالی اسلامی آنچنان با وسواس عدالت را رعایت می کردند که می آموختم. اما حالا ایشان و زاد و توشه ای کم نظیر برای راه آخرت و ما و حرمان از دست دادنشان.
باشد که از سرچشمه تسنیم بنوشند و با اجداد طاهرینشان هم جوار باشند و امید است موسویان دیگری بیابیم.

علی سعیدی

دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید