تاریخ خبر: // کد خبر: 31556 // //


دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان


دکتر علی سعیدی، عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان، عضو شورای فقهی بانک مرکز، پیامی را منتشر کرد. [...]
دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت  حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان
دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت  حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

۲۱ مرداد ۱۳۹۹

آخرین یادداشتهایم را که در آخرین جلسه در محضر استاد موسویان بودم مرور می کردم: اعطای تسهیلات مشارکتی برای خریدران سلف محصولات بورس کالا. ناگاه خاطرات ۱۵ سال اخیر با ایشان از خاطرم گذشت و برای هر تصویر آهی از درون. افتخار داشتم از اولین جلسات کمیته فقهی سازمان بورس در محضر ایشان و سایر اساتید تلمذ می کردم.
البته جدای از آن در کلاس های ایشان زانوی شاگردی می زدم و از بیان لطیفشان می آموختم. برای بررسی قرارداد آتی، ۹ جلسه سنگین و برای من پر از التهاب گذشت که چه بر سر این قرارداد خواهد آمد.
وجه تضمین و توجیه شرعی آن از دست اندازهای مهم بود که با کمک استاد از آن عبور کردیم. اوراق اجاره و کمک ایشان برای تصویب در کمیسیون فرعی شورای عالی بورس که اگر نبود، امروز چنین ابزار پرکاربردی نبود.
بعد از آن اوراق مرابحه و جلسات تنگاتنگ، اوراق استصناع و سلف و ابهامات فراوان آن که با ابتکار ایشان رفع می شد. قرارداد اختیار معامله و اسناد خزانه اسلامی، نگارش سطر به سطر صورتجلسات کمیته فقهی با آن ادبیات منحصر بفرد حاصل زحمات ایشان بود که امروز ثمره آن را در بازار سرمایه شاهدیم.
چه حملات سنگینی بر ابزارهای مالی و مشتقات وارد شد که اگر نبود دفاع ایشان، کنار گذاردن آن ابزار تنها چاره بود. آری، می توان گفت سهم ایشان از پیشرفت ابزارهای مالی در بازار سرمایه بیش از دیگران است.

خبر جدید   آینده / اعلام اسامی برندگان دوره سوم باشگاه پذیرندگان پایانه‌های فروش و طرح تشویقی آفتاب بانک‌آینده برندگان خودرو لکسوس NX، پژو 2008 و 20 سفر به جزیره بالی مشخص شدند

دیروز در دلهای اهالی بازار مالی عزای عمومی بود، هرچند کسی اعلام نکرد، ولی جبران نبود ایشان آسان نیست. هنوز برنامه های زیادی برای اجرا، کمک ایشان را می خواست. با دوستان بانکی و بازار سرمایه که صحبت کردم، دیدم همه نظر مرا دارند و هر کس از خلق خوش ایشان، فهم عمیق ایشان از مسائل فقهی و مسائل جاری بازار مالی و تلاش خستگی ناپذیرشان در حضور در محافل مختلف سخن می گفتند. هر گاه مشکلی در راه بکارگیری ابزار مالی یا قرارداد بانکی یا ابهامی ایجاد می شد، ارجاع به ایشان بود و عجیب که همه با آغوش باز ایشان مواجه می شد.

خبر جدید   سومین مرحله فروش گواهی سپرده بانک آینده آغاز شد 9 بهمن 1396 در ادامه اجرای موفق دو مرحله فروش قبلی در آذرماه و دی ماه سال جاری، سومین مرحله از فروش گواهی سپرده سرمایه گذاری (عام) بانک آینده آغاز شد. عرضه این اوراق با نرخ سود علی الحساب 16 (شانزده) درصد سالانه، از روز دوشنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ شروع شده و تا تاریخ 15 بهمن‎ماه به مدت 6 روز کاری ادامه خواهد داشت. این گواهی‎ها قابل انتقال به غیر و معاف از مالیات بوده و معاملات ثانویه آن از طریق بورس و فرا¬بورس نیز امکان پذیر است. شایان ذکراست؛ پرداخت سود این گواهی¬ها از طرف بانک آینده، به صورت ماهانه صورت می‎پذیرد. این گواهی‎ها در واحد‎های یک میلیون ریالی از روز دوشنبه ۹ بهمن‌ماه به مدت 6 روز کاری در  کلیه شعب بانک آینده در سطح کشورعرضه خواهد شد.علاقه‎مندان می‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به تارگاه بانک آینده به نشانی اینترنتی www.ba24.ir  و یا شعب بانک، در سراسر کشور مراجعه نمایند.   

سفرهای مداوم ایشان بین قم و تهران و گاه مشهد و تلاش خستگی ناپذیرشان برای تحقق اهداف عالیه و بدور از هیچ چشمداشت مادی، که من شاهد آن بودم، را در ذهن مرور می کردم و خاطراتی که حالا که در کنار هم گذارده می شود، از ایشان در ذهن، اندیشمندی مصلح و معلمی مجاهد تصویر می کند.

خبر جدید   آینده / اطلاعیه

در فعالیت های پژوهشی از جمله در هیأت تحریریه مجله مالی اسلامی آنچنان با وسواس عدالت را رعایت می کردند که می آموختم. اما حالا ایشان و زاد و توشه ای کم نظیر برای راه آخرت و ما و حرمان از دست دادنشان.
باشد که از سرچشمه تسنیم بنوشند و با اجداد طاهرینشان هم جوار باشند و امید است موسویان دیگری بیابیم.

علی سعیدی

دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید