تاریخ خبر: // کد خبر: 29070 // //


داور ماهی کار: بانک کشاورزی با تسهیلات پرداختی ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی را متحول کرد


رئیس هیأت مدیره بانک کشاورزی گفت: توسعه کشت گلخانه ای،پرورش ماهی در دریا، بذور گواهی شده و مکانیزاسیون کشاورزی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است و این بانک در اجرای مأموریت ذاتی خود برای تحقق این برنامه ها تلاش کرده است و پرداخت تسهیلات به این بخش ها با قوت ادامه خواهد [...]
داور ماهی کار: بانک کشاورزی با تسهیلات پرداختی ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی را متحول کرد

رئیس هیأت مدیره بانک کشاورزی گفت: توسعه کشت گلخانه ای،پرورش ماهی در دریا، بذور گواهی شده و مکانیزاسیون کشاورزی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است و این بانک در اجرای مأموریت ذاتی خود برای تحقق این برنامه ها تلاش کرده است و پرداخت تسهیلات به این بخش ها با قوت ادامه خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، مهندس داور ماهی کار عصر روز شنبه ۱۱ آبان ماه در بخش پایانی همایش مدیران شعب این بانک در استان ها با اعلام مطلب فوق افزود: برنامه امسال بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات ۵۲۰ هزار میلیارد ریال است که از این میزان، اعتبار مورد نیاز برای اجرای اولویت های مورد اشاره حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار میلیارد ریال است.
وی ابراز امیدواری کرد با همت و برنامه ریزی مدیران شعب بانک در استان ها ۵۰ درصد از اعتبارات موردنیاز اولویت های یاد شده تا نیمه آذرماه و ۵۰ درصد باقیمانده تا نیمه بهمن ماه سال جاری پرداخت شود.
ماهی کار با اشاره به افزایش میزان تولیدات بخش کشاورزی از۲۶ میلیون تن در سال ۱۳۵۷ به ۱۲۲میلیون تن در سال ۱۳۹۷، بر نقش حمایتی بانک کشاورزی از تولیدات این بخش تأکید و خاطرنشان کرد:بانک کشاورزی در مکانیزاسیون بخش کشاورزی با تسهیلات پرداختی تحول ایجاد کرد و ضریب مکانیزاسیون در این بخش را ارتقا داد.
رئیس هیأت مدیره بانک کشاورزی با بیان اینکه از آغاز انقلاب شکوهمند اسلامی با استفاده از تسهیلات این بانک ۵۵۵هزار دستگاه تراکتور وارد ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی شده است یادآور شد:۹۵ درصد از مزارع غلات کشور با ماشین آلات تولید داخل برداشت می شود.
ماهی کار اضافه کرد: علاوه بر اینکه در جذب تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی بسیار خوب عمل کرده ایم،برای دیجیتالی کردن کشاورزی نیز آماده ارائه خدمات هستیم.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت ۴میلیون و ۵۰۰ هزار تنی انبارهای سرد با حمایت مالی بانک کشاورزی در مدت یاد شده،میزان این انبارها را ۱۸۳۰ واحد در کل کشور اعلام کرد  و گفت: با تسهیلات پرداختی توسط این بانک،ظرفیت صنایع تبدیلی و تکمیلی به بیش از ۴۷میلیون تن جذب مواد خام کشاورزی در کشور افزایش یافته است.
ماهی کار در تشریح سایر اقدامات راهبردی بانک کشاورزی برای حمایت از تولید و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی به موضوع بهره وری آب اشاره و خاطرنشان کرد: طی ۶ سال گذشته و با حمایت این بانک، اراضی کشاورزی مجهز به سامانه های نوین آبیاری به ۲٫۲ میلیون هکتار رسیده و بهره وری  تولید در این بخش از ۱۰۵۰گرم در سال ۱۳۹۲به ۱۳۴۰گرم در سال ۱۳۹۷ افزایش یافته است.
رئیس هیأت مدیره بانک کشاورزی در تشریح عملکرد این بانک در زمینه بهبود عملکرد مالی بر ضرورت کاهش هزینه ها ، افزایش درآمد ها و رعایت دستورالعمل های بانک مرکزی در زمینه وصول مطالبات تأکید و خاطرنشان کرد:برنامه ها وتعهدات این بانک در زمینه تعیین تکلیف دارایی های منجمد و بدون بازده به میزان قابل توجهی محقق شده است.
وی  ضمن قدردانی از تلاش های کارکنان بانک کشاورزی در سراسر کشور میزان تعهدات در این زمینه را ۵۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و متذکر شد، از مجموع این تعهدات بیش از ۲۱۰۰ میلیارد ریال آن توسط مدیریت شعب بانک در استان ها تعیین تکلیف شده و برنامه تدوین شده به طور جدی دنبال خواهد شد.
رئیس هیأت مدیره بانک کشاورزی،از پوشش ۱۰۴ درصدی تعهدات این بانک در زمینه انحلال یا ادغام شعب زیان ده در سال گذشته خبر داد و تأکیدکرد: حرکت هایی که در این مسیر صورت می گیرد باید بر شعب شهری که طی سه سال گذشته با زیان مواجه بوده اند متمرکز باشد.
ماهی کار در خاتمه سخنانش اقدامات و فعالیت های حوزه بین الملل بانک کشاورزی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سهم فعالیت های صورت گرفته  بانک کشاورزی در ارتباط با اعتبارات اسنادی نسبت به کل شبکه  بانکی کشور ۲۹٫۵۸ درصد اعلام شده است. 

خبر جدید   نسخه جدید همراه بانک کشاورزی رونمایی شد

 

داور ماهی کار: بانک کشاورزی با تسهیلات پرداختی ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی را متحول کرد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید