تاریخ خبر: // کد خبر: 29368 // //


برنامه ریزی برای حفظ پایدار مشتریان ضروری است


به گفته رییس شعبه شیراز بانک توسعه صادرات، این بانک با رویه هایی چون توجه به سلیقه مشتری، همراهی و همکاری با مشتریان در شرایط تحریم در چارچوب مقررات و ساختارهای قانونی و رصد فعالیت های بنگاه اقتصادی می تواند در رقابت با سایر بانک های دیگر موفق تر عمل کرده و دایره ارائه خدمات خود را گسترش [...]
برنامه ریزی برای حفظ پایدار مشتریان ضروری است
سید صمدالدین هاشمی در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز گفت: اهمیت حضور پایدار صادرکنندگان در فهرست مشتریان بانک مستلزم حمایت همه جانبه از آنهاست به نوعی که صادرکننده حس کند بانک نه فقط یک منبع تامین مالی بلکه یک همراه برای بنگاه اوست.
هاشمی اظهار داشت: لازمه جذب مشتریان، داشتن افق بلند مدت در مسیر همکاری با آنهاست؛ بانک توسعه صادرات با رویه هایی چون توجه به نظر و سلیقه مشتری، همراهی و همکاری با مشتریان در شرایط تحریم در چارچوب مقررات و ساختارهای قانونی و رصد فعالیت های بنگاه اقتصادی می تواند در رقابت با سایر بانک های دیگر موفق تر عمل کرده و دایره ارائه خدمات خود را گسترش دهد.
وی یادآور شد: مدیریت عامل محترم بانک نیز د در نشست ها و جلسات متعدد بر همراهی و آمادگی ارکان بانک برای رفع مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان صادرات محور تاکید کرده اند.
سید صمدالدین هاشمی در ادامه این گفتگو ضمن تشریح عملکرد هشت ماهه شعبه شیراز بانک توسعه صادرات، گفت: این شعبه طی مدت یاد شده بالغ ۲۰۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان صادراتی استان اعطا و علی رغم محدودیت های ناشی از تحریم ها ۱۸۲ میلیارد ریال ضمانت نامه صادر کرده است و مانده تسهیلاتی برابر با ۳ هزار و ۱۰۴ میلیارد ریال دارد.
رئیس بانک توسعه صادرات شیراز مصوبه های آماده پرداخت شعبه را بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد که با اجرای آن مانده تسهیلات بانک افزایش خواهد داشت همچنین در مدت یاد شده قریب به ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار برات و حواله ارزی برای مشتریان صادر شده است.
هاشمی در ادامه این گفتگو بیان داشت: مطابق با سند پیشران توسعه که با حضور وزیر محترم کشور ورئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان ابلاغ گردید بانک ها موظف هستند بیش از گذشته با صنایع همکاری داشته باشند و طرح های دارای رویکرد صادراتی را از محل منابع صندوق توسعه تامین مالی کنند.
وی خاطرنشان کرد: شعبه شیراز برنامه منظمی را برای جذب مشتریان صادراتی استان طراحی کرده و ذیل این برنامه ریزی با مکاتبه و تعامل نزدیک با مشتریان خدمات خود را به آنها معرفی می کند.
هاشمی به ظرفیت های صاداتی استان اشاره کرد و گفت: استان فارس از گذشته به قطب کشاورزی و صنایع تبدیلی معروف بوده اما طی چند سال اخیر به شکل ملموس و قابل توجهی به حوزه صنعت وارد شده است؛ استان فارس در بخش صنایع پتروشیمی و ذوب آهن رشد چشمگیری داشته و همچنین صادرات محصولات استان بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۰۴ میلیون دلار در سال ۹۷ بوده که رشد ۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن را نشان می دهد.

برنامه ریزی برای حفظ پایدار مشتریان ضروری است

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید   سامانه جدید همراه بانک توسعه صادرات راه اندازی شد

آخرین اخبار

پربازدید