تاریخ خبر: // کد خبر: 32729 // //


برقراری امکان ثبت اختیاری چک در سامانه صیاد


صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک از روز شنبه مورخ۲۰ دی ۱۳۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تأئید و انتقال چک در سامانه صیاد را به صورت اختیاری انجام [...]
برقراری امکان ثبت اختیاری چک در سامانه صیاد

به گزارش روابط عمومی بانک سرمایه و به نقل از اداره روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک از روز شنبه مورخ۲۰ دی ۱۳۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک در سامانه صیاد را از طریق برنامک‌های موبایلی که فهرست آنها در تارنمای شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت (شاپرک) منتشر شده است، به صورت اختیاری انجام دهند.

خبر جدید   سرمایه / پیام مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت روز خبرنگار

شایان ذکر است با توجه به اختیاری بودن فرایند ثبت چک در سامانه یادشده، انتقال چک کما فی‌السابق از طریق ظهرنویسی با ذکر هویت گیرنده جدید، معتبر خواهد بود و چک‌های کنونی را می‌‌توان در وجه حامل صادر نمود. همچنین با عنایت به اختیاری بودن این امر تا اطلاع ثانوی، تمام چک‌ها، کما فی‌السابق بدون نیاز به ثبت در سامانه صیاد، در شبکه بانکی کشور پذیرش و پردازش خواهند شد.

خبر جدید   معرفي برگزيدگان مسابقه عكس اينستاگرامي بانك سرمايه با موضوع عاشورا

خاطر نشان می سازد با توجه به اختیاری بودن ثبت چک در سامانه صیاد تا اطلاع ثانوی، این اطمینان از سوی بانک مرکزی به مشتریان داده شده است که در صورت ثبت، تأیید یا انتقال چک در این سامانه و وجود مغایرت‌های احتمالی، اطلاعات سامانه صیاد برای کارسازی چک، ملاک عمل نخواهد بود.

خبر جدید   سرمایه / اطلاعیه در خصوص ساعات کار ستاد و شعب بانک سرمایه در استان تهران

مشتریان ارجمند برای آشنایی با «نحوه ثبت، تایید و انتقال چک در سامانه صیاد با استفاده از برنامک‌های موبایلی»، می توانند به فایل پیوست مراجعه فرمایند.

برقراری امکان ثبت اختیاری چک در سامانه صیاد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.